Organizacja w roku 2020/2021 w przedszkolu i żłobku Kids World

Przedszkole Kids World funkcjonuje zgodnie z ustawą o systemie oświaty i rozporządzaniem MENiS. Jest niepubliczną placówką wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez m.st. Warszawa pod nazwą Integracyjne Przedszkole Niepubliczne „Kids World” pod nr 385/PN/14.

Budynek uzyskał zgodę Inspektoratu Sanitarnego, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej oraz Biura Edukacji (Wydział Edukacji i Wychowania).

Grupy:

Do naszego przedszkola przyjmujemy dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Do żłobka przyjmujemy dzieci w wieku od 1.5 do 2,5 lat.

W roku szkolnym 2020/2021 dzieci podzielone będą na następujące grupy wiekowe:

Grupa żłobkowa:

 • Żuczki” – 1,5 (rocznik 2018,2019) 

Grupy przedszkolne:

  • „Motylki” – 3 latki (rocznik 2017)
  • „Pszczółki” – 3 latki (rocznik 2017)
  • „Biedronki” – 4 latki (rocznik 2016)
  • „Misie” – 5 LATKI  (rocznik 2015)
  • „Ważki” – 5 LATKI (rocznik 2015)
  • „Ptaszki” – 6 LATKI (rocznik 2014)

 

Kameralne grupy dają możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka, jak również wspierają łatwą adaptację. Nauczyciele w codziennej pracy stawiają na indywidualne potrzeby rozwojowe swoich podopiecznych. Naszą ideą jest integracja dzieci zarówno pełno- jak i niepełnosprawnych Dzięki temu jesteśmy w stanie wychwycić szybko uzdolnienia u dzieci, które możemy rozwijać, jak również trudności, na które należy zwracać uwagę i korygować.

Warunki lokalowe

Przedszkole Kids World mieści się w budynku wolnostojącym o powierzchni ponad 500 m2 wraz z ogrodem o powierzchni 700 m2 . Teren placówki jest bezpieczny i ogrodzony. Sale przedszkolne są duże, kolorowe oraz wyposażone w nowoczesne meble, zabawki i pomoce edukacyjne. Toalety są przystosowane dla małych dzieci. Dysponujemy m.in.

 • Salą zabaw – ciepłe i przytulne miejsca, nowocześnie umeblowane i doskonale wyposażone w zabawki. To przestrzeń inspirującą do naturalnej, spontanicznej zabawy i swobodnego rozwoju w dobrze znanym towarzystwie swojej grupy. Jest to piękna i przestronna sala, w której dzieci mogą fikać, skakać i zjeżdżać, a także bawić się w wybranych kącikach tematycznych. Pomieszczenie wyposażone jest w piankowe klocki, basen, kuchnię, auta, kolorowe domki. Dzieci uczestniczą tu w zajęciach muzycznych, ruchowych i gimnastycznych.
 • Sale edukacyjne (matematyczna, plastyczna, „O”) – są to duże, nasłonecznione i kolorowe sale przeznaczone w szczególności na zajęcia edukacyjne, jak również na czas spędzony z książką, puzzlami i innymi układankami.
 • Jadalnię – w której dzieci zjadają pyszne i zdrowe posiłki dostosowane do indywidualnych potrzeb. W stołówce prowadzimy również cykl zajęć „In the Kitchen”, podczas których dzieci uczą się przyrządzać pyszne potrawy. To miejsce także na zajęcia plastyczne, warsztaty Picasso oraz comiesięczne zajecia Tea Time.
 • Czytelnię –  przytulne miejsce  wyposażone w drewniane pomoce edukacyjne, służące rozwojowi myślenia przyczynowo-skutkowego, rozwijaniu myślenia konstrukcyjnego, a także ćwiczeniom motoryki małej. Tu znajdą dzieci także książki, puzzle, układanki. W czytelni dzieci uczestniczą także w zajęciach z profilaktyki logopedycznej, w języku angielskim. Jest to także miejsce na odpoczynek grup starszych.
 •  Ogród – Jest to idealne miejsce na aktywne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Kolorowy, o powierzchni ponad 700 m2 ogród wyposażony jest w huśtawki, zjeżdżalnię, bujaki, piaskownicę, domek, gąsienicę, opony do skakania, mini boisko i wiele innych. Nasze przedszkolaki spędzają tu minimum 1 h dziennie. Przy sprzyjającej pogodzie wiele zajęć edukacyjnych oraz imprez odbywa się właśnie tu.